Aga Tenis Apartments by Radwańska, Kraków
  1. Main page
  2. Dubaj 2012 - zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej

Dubaj 2012 - zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej

Date of arrival
Date of departure
25 February 2019

Dokładnie 25 lutego 2012 roku Agnieszka zdobyła swój ósmy tytuł w zawodowej karierze. 23-letnia tenisistka z Krakowa, wygrywając turniej w Dubaju, awansowała na miejsce nr 5 w rankingu WTA.

Turniej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich był dla Agnieszki Radwańskiej wielką szansą na osiągnięcie najwyższej lokaty w światowym rankingu tenisistek w dotychczasowej karierze. Dzięki znakomitej grze w trakcie całego turnieju, Agnieszka awansowała do dziesiątego finału, w którym zagrała z Julią Goerges.

Polska tenisistka grała w Dubaju bardzo pewnie, a największe problemy miała tak naprawdę w pierwszej rundzie, gdzie po trzech setach pokonała Aleksandrę Woźniak. W meczu ćwierćfinałowym nie dała większych szans Sabinie Lisicki, a w meczu o mistrzostwo znalazła sposób, by spotkanie rozstrzygnąć w dwóch setach.

Przepisem na atomowe uderzenia przeciwniczki z Niemiec była finezyjna, inteligentna gra i szeroki wachlarz wyjątkowych zagrań. Agnieszka popełniła minimalną ilość błędów, grała bardzo konsekwentnie i na siłę odpowiadała techniką. Mecz z Julią Goerges zakończył się wynikiem 7:5, 6:4.

Agnieszka Radwańska o finale:

"Pokazałam tu dobry tenis przez cały tydzień, więc jestem zadowolona ze swojej gry i dziękuję polskim kibicom za wsparcie. Cieszę się ze zwycięstwa, choć dzisiaj nie było łatwo. Starałam się grać punkt do punktu, ale Julia nie odpuszczała nawet na chwilę. Jednak udało mi się i teraz znowu awansuję w rankingu. To świetny początek sezonu i mam nadzieję, że taki będzie cały rok."

Sezon 2012 był bardzo udany dla Agnieszki, przez wielu fanów uważany jest za najlepszy w jej karierze. Aga wygrała w Dubaju, Miami i Brukseli, zagrała w finale słynnego Wimbledonu i awansowała na drugie miejsce w rankingu WTA. Objęcie fotela wiceliderki rankingu jest największym sportowym sukcesem Agnieszki Radwańskiej i największym indywidualnym osiągnięciem polskiego tenisa.

Apartament Dubai jest inspirowany zwycięstem Agnieszki z 2012 roku.

Zapraszamy do Krakowa - apartament z tenisowymi pamiątkami z Dubaju czeka!

AGA Tenis Apartments

Show on the map
Newsletter
Sign up today and keep track of our special offers
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close