Aga Tenis Apartments by Radwańska, Kraków
Aga Tenis Apartments - tło obrazu
  1. Strona główna
  2. Atrakcje
  3. Atrakcje w Krakowie i okolicy

Atrakcje w Krakowie i okolicy

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Atrakcje w Krakowie i okolicy

Krakowskie zabytki na wyciągnięcie ręki

AGA Tenis Apartments leży w samym sercu Krakowa – w bliskim sąsiedztwie Barbakanu, Bramy Floriańskiej, Rynku Głównego i Galerii Krakowskiej oraz Dworca kolejowego i zaledwie 150 m od Plant.

AGA Tenis Apartments to komfortowa, idealnie położona baza do zwiedzania bliższych i dalszych zabytków małopolskiej stolicy. Bezpośrednie sąsiedztwo Rynku Głównego pozwala na swobodne planowanie spędzania wolnego czasu – zwiedzania, zakupów, wizyt w muzeach i teatrach oraz odpoczynku w licznych, przepięknie oświetlonych, restauracjach i kawiarniach na płycie Rynku. Wszystkie najciekawsze, krakowskie zabytki znajdują się w zasięgu ręki. Wystarczy krótki spacer zacienionymi Plantami w upalny dzień, by móc podziwiać Bazylikę Mariacką, cieszyć się zakupami w Sukiennicach lub testować przysmaki najlepszych, krakowskich restauracji.

Turystyczna mapa Krakowa – punkty obowiązkowe:

Rynek Główny – jeden z najpiękniejszych i najstarszych rynków miejskich w Europie, wpisany wraz ze Starym Miastem na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wraz z Bazyliką Mariacką i Sukiennicami stanowi główny punkt wycieczek tysięcy polskich i zagranicznych turystów.

Planty – XIX-wieczny park, okalający Stare Miasto, miejsce niezwykłe, obsadzone starymi drzewami tworzącymi zacienioną kopułę, pozwala odetchnąć od zgiełku Rynku Głównego, ulubione miejsce przechadzek mieszkańców Krakowa i turystów.

Zamek Królewski na Wawelu – symbol Krakowa, dawna królewska rezydencja i historyczna nekropolia. Centralny punkt na mapie turystycznej miasta, będący jedną z najbardziej rozpoznawalnych, krakowskich atrakcji turystycznych.

Kazimierz – zabytkowa dzielnica Krakowa, wpisana wraz ze Starym Miastem na listę Dziedzictwa UNESCO. Dawna dzielnica żydowska jest dziś symbolicznym miejscem przenikania się tradycji, historii i kulturowej różnorodności. Niezwykle malowniczy, pełny kawiarni i restauracji zachęca i przyciąga tysiące turystów do odpoczynku i relaksu.

Collegium Maius – Stojący u zbiegu ulic Jagiellońskiej i św. Anny gmach Collegium Maius został w 1400 r. zakupiony przez króla Władysława Jagiełłę i przeznaczony na potrzeby Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dziś w Collegium Maius na uwagę zasługują przede wszystkim wspaniałe arkadowe krużganki o kryształowych sklepieniach. Pośrodku dziedzińca usytuowana jest studnia, a na pierwsze piętro prowadzą zabytkowe schody.

Muzeum Książąt Czartoryskich - aktualnie w trakcie remontu, całkowicie zamknięte. Obraz Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem" prezentowany jest w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie.

Atrakcje w okolicy Krakowa:

Wieliczka – zaledwie 20 km od Krakowa. Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden z najcenniejszych zabytków klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Kopalnia Soli „Wieliczka” dzisiaj to zarówno wielowiekowa tradycja jak i nowoczesność, kilkusetletnia historia i podziemne miasto z rozbudowaną infrastrukturą.

Auschwitz-Birkenau – około 60 km od Krakowa. MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY. Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy. 

Zakopane – zaledwie 100 km od Krakowa. Największa miejscowość w bezpośrednim otoczeniu Tatr, duży ośrodek sportów zimowych, potocznie nazywany zimową stolicą Polski. W jego granicach znajduje się znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego od Doliny Suchej Wody do Doliny Małej Łąki. Jest najwyżej położonym miastem Polski. Centralny punkt Zakopanego – skrzyżowanie ulic Krupówki i Kościuszki znajduje się na wysokości 838 m n.p.m. Na północy rozciąga się pasmo Gubałówki, a na południu nad miastem góruje Giewont.

Kraków – jak przemieszczać się po mieście?

Pobyt w AGA Tenis Apartments pozwala na wygodne zwiedzanie wszystkich zabytków Krakowa. Atrakcje zlokalizowane w ścisłym centrum miasta są w zasięgu krótkiego, pieszego spaceru. W bezpośrednim sąsiedztwie apartamentów znajdują się także przystanki komunikacji tramwajowej i autobusowej oraz Dworzec Główny. Turyści chętnie korzystają też z alternatywnych środków transportu m.in. systemu rowerów miejskich.

Oferty specjalne

Emocjonujący pobyt w niezwykłym miejscu

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z naszymi promocjami

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij