2. Trzy lata temu Agnieszka wygrała WTA Finals w Singapurze

Trzy lata temu Agnieszka wygrała WTA Finals w Singapurze

przyjazdu
Data
wyjazdu
01 listopada 2018

Od największego sukcesu w karierze Agnieszki Radwańskiej minęły już trzy lata. Dokładnie 1 listopada 2015 roku Aga sięgnęła po trofeum w turnieju WTA Finals w Singapurze, piątym co do ważności turnieju w sezonie.

Agnieszka trafiła do grupy czerwonej z Marią Szarapową, Simoną Halep i Flavią Pennettą. Pierwsze dwa mecze w fazie grupowej Agnieszka przegrała - wygrała seta z Szarapową. Sytuacja była bardzo skomplikowana - aby mieć szansę na awans do półfinału, Agnieszka musiała pokonać Simonę Halep bez straty seta i liczyć na zwycięstwo Rosjanki z Włoszką.

W meczu z Halep Agnieszka zagrała kosmiczny tenis, stawiając wszystko na jedną kartę. Choć w tie-breaku przegrywała 1:5 - wygrała seta 7:6 (5), a w drugiej części meczu nie dała Rumunce szans oddając jej zaledwie jednego gema. Zwycięstwo Szarapowej z Pennettą pomogło w uzyskaniu awansu do półfinału.

O finał Aga zagrała z Garbine Muguruzą. To była heroiczna walka w trzech setach. Obie tenisistki prezentowały znakomity tenis, popisywały się spektakularnymi zagraniami i obie zasługiwały na miejsce w finale turnieju. Agnieszka lepiej poradziła sobie z trudami tego spotkania i wygrała 6:7, 6:3, 7:5. W głosowaniu fanów mecz ten został wybrany jako mecz roku WTA.

O zwycięstwo w turnieju Agnieszka walczyła z Petrą Kvitovą. Kolejne widowiskowe spotkanie i kolejne trzy sety do rozegrania. Obie tenisistki walczyły nie tylko z przeciwniczką, ale również ze zmęczeniem i bólem - obie wyszły na kort z zabandażowanymi udami. Po wygranej piłce meczowej to Aga mogła cieszyć się ze zdobycia tytułu i wygranej 6:2, 4:6, 6:3. Moment, w którym Agnieszka po ostatniej piłce turnieju zacisnęła pięść i zasłoniła dłonią twarz - na długo pozostanie w pamięci kibiców i całego tenisowego świata.

Po raz pierwszy w karierze Aga w ciągu czterech dni pokonała trzy zawodniczki z TOP5! Wygrywając w Singapurze, Agnieszka zdobyła największe w karierze trofeum. To również największy sukces polskiego tenisa w historii.

Apartament Singapore jest inspirowany tym wielkim osiągnięciem.

Zapraszamy do Krakowa – apartament z tenisowymi pamiątkami czeka!